Zábava

Najzvláštnejšie veci predávané v japonských aoch

Japonsko má najväčšiu hustotu predajných aov na svete v porovnaní s rozlohou aj počtom obyvateľov a ich ay ponúkajú asi všetko, čo si dokážete predstaviť. Od bežného jedla a oblečenia až po šteniatka a bizarné „zberateľské“ predmety. A vďaka tomuto nezvyčajnému obsahu sa preslávili po celom svete.

 

Polievka z lietajúcich rýb

Piť čiernu fazuľovú polievku z konzervy je jedna vec, ale dokážete si predstaviť obedovať teplú polievku v konzerve, ktorá okrem iného obsahuje aj celý kus ryby? Našťastie nemusíte, polievka z lietajúcich rýb, predávaná naprieč japonskými ami, nie je určená na priamu konzumáciu, ale ako prísada do iných jedál. Ľudia tak môžu pri varení ušetriť čas a jednoducho dodať svojim špecialitám legendárnu chuť lietajúcich rýb.

 

„Použitá“ spodná bielizeň

Asi najviac preslávené japonské ay sú tie, ktoré predávajú „použitú“ spodnú bielizeň. Týchto aov je po celom Japonsku veľmi málo, no aj tak sú jedným z najsilnejších symbolov toho, aké bizarné a zvláštne kúsky sa dajú v aoch tejto ostrovnej krajiny kúpiť. No pred tým, než miniete všetky svoje ťažko zarobené jeny by ste mali vedieť, že tieto ay nepredávajú skutočnú použitú bielizeň, ale novú, ktorá bola vyrobená tak, aby použito vyzerala. Slovíčko  „použitá“ majitelia aov rafinovane využívajú na upútanie pozornosti a oklamanie zahraničných turistov.

 

Živé šteniatka

Predávanie šteniatok v obchodoch so zvieratami sa v západnej spoločnosti považuje za vysoko kontroverzné a nehumánne, ale v Tokiu je naopak tak široko akceptované, že niektoré obchody si pred svojimi budovami zriadili ay na predávanie šteniatok. Avšak tieto „ay na šteniatka“ sú v skutočnosti iba priehľadné plastové boxy so šteniatkom vo vnútri a cenovkou. Šteniatka teda nemusia byť vydané nejakým strojom pred tým, ako môžu odísť domov so svojím majiteľom.

 

Telefónne číslo na dievča

Pokiaľ máte dostatok charizmy a sebavedomia na oslovenie dievčaťa, môžete si od nej číslo vypýtať staromódnym spôsobom. Avšak pre ľudí, ktorí toľko sebavedomia nemajú, existuje v Japonsku aj iná možnosť – ay na telefónne čísla. Spoplatnené rozhovory po telefóne sú v Japonsku obrovský biznis a čísla predávané v takýchto aoch naozaj fungujú. Často sa, ale môže stať, že ak sa chce volajúci rozprávať so skutočným dievčaťom, po zaplatení za telefónne číslo si musí priplatiť aj za samotný hovor.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Dopohody.sk. Snaží sa priniesť zaujímavé informácie najmä pre mladých.