PR

Pár tipov, čo kúpiť na Vianoce pre každého

 

Vonku sa objavil prvý mráz, v práci sa začína hovoriť o vianočných večierkoch, na námestiach pribúda výzdoba… a vaša mama vám začína vyvolávať a zisťovať, čo si prosíte na Vianoce.

 

Ideálne je spisovať si tipy na vianočné darčeky už počas roka

Aj keď celý rok túžime po mnohých veciach, tesne pred sviatkami nám to akoby vyfučí z hlavy a chvíľu iba bezradne pozeráme do prázdna. Aby ste už nikdy nezabudli na to, čo si želať na Vianoce, zapisujte si to priebežne. Buď na papier alebo do niektorej aplikácie na to určenej. Po celý rok si môžete aktualizovať zoznam prianí a vytvárať si zoznamy darčekov pre rôznych ľudí.

Koniec roka je v práci a v škole extrémne náročný. Uzávierky, testy a skúšky z nás vyžmýkajú aj posledné kvapky energie. Preto je skvelé mať tipy na darčeky pripravené dopredu a pri nakupovaní darčekov ísť cielene za tým, čo potrebujete. Ak máte malé deti, nechajte ich napísať vám list pre Ježiška ručne alebo opäť online formou.

 

Tipy na vianočné darčeky na poslednú chvíľu

Ak ste túto činnosť zanedbali a patríte medzi ľudí, ktorí hľadajú vhodné darčeky na poslednú chvíľu, pripájame pár tipov na darčeky pre vašich blízkych. Určite medzi nich patrí niektorá z týchto skupín.

 

Darčeky pre kreatívne duše

Darujte im nové hobby, pri ktorom môžu zapojiť svoju fantáziu. Neviete čo máte vybrať? Našťastie, na internete nájdete rôzny materiál na kreatívnu tvorbu. V čase Vianoc je zabalený do tematických balíčkov a tak obdarovaný rovno dostane všetko, čo bude potrebovať, napríklad potreby na maľovanie aj s plátnom, alebo pomôcky na vyšívanie, ktoré je v posledných rokoch veľmi trendy.

 

Darčeky pre milovníkov jedla a pitia

Vyberte box nezvyčajných čokoládových bonbónov alebo exkluzívne víno, ochutnávku pív z celého sveta alebo predplatné časopisu plného receptov, ktorý bude prinášať radosť celý rok. Ak máte viac času, skúste overenú klasiku – doma pripravené koláčiky v krásnej plechovej škatuli.

 

Tipy na vianočné darčeky

 

Vianočný darček pre študentov i pracujúcich

Nepoznáme hádam nikoho, kto by sa nepotešil kvalitnej taške, kabelke alebo ruksaku. Pre študentov to môže byť napríklad ekologický batoh ušitý z recyklovaných materiálov. Do práce sa pánom hodí praktický kufrík. No a kabelky sú samostatným mikrosvetom – od najmenších kúskov do divadla až po objemné kabely bez zipsu vhodné na nakupovanie.

 

Vianočný darček pre rodičov

Skvelým darčekom pre rodičov, ktorí aktívne jazdia autom, sú rôzne vychytávky do auta, napríklad držiak na mobil, autonabíjačka, vyhrievaný či masážny poťah na sedadlo alebo držiak na slnečné okuliare. Týmito darčekmi určite nič nepokazíte a tiež nemusíte siahnuť hlboko do vrecka.

 

Vianočné darčeky pre starých rodičov

Najviac zo všetkého milujú svoje deti a vnúčatá. Urobíte im radosť kalendárom s vlastnými fotografiami alebo fotoknihou s najlepšími zážitkami z končiaceho roka.

 

Všeobecný tip na darčeky

Existuje univerzálny darček, ktorý poteší každého? Áno aj nie. Našim tipom je zábavné tričko, ale poteší iba vtedy, ak ho vyberiete podľa preferencií vašich blízkych. Brata možno poteší tričko s logom BMW, milovníka prírody tričko s motívom hôr a vášho ocka zase vtipné tričko pre pivára.

 

Tipy na vianočné darčeky pre rodinu

 

Darčeky pre celú rodinu

Každá rodina má iné tradície, niekde sa obdarúvajú iba deti, inde si balíčky pod stromčekom rozbaľuje každý člen osobitne. Vhodným darčekom pre celú rodinu sú spoločenské hry. Takto nedarujete vec, ale čas strávený pohromade a zábavné spomienky. Ponuka je široká – od hier pre páry, cez hry pre staršie deti a dospelých, až po hry, ktoré sa dajú hrať aj s najmenšími deťmi. A ak vás tento nápad oslovil, ale v rodine sa nájde niekto, kto žije sám, kúpte mu puzzle alebo hlavolamy.

 

Darčeky pre praktických ľudí

Bez elektroniky si nevieme predstaviť svoj bežný deň. Väčšinou však ide o drahšie kúsky a ak by ste mali celej rodine kúpiť nové smartfóny alebo notebooky, asi by to vašu peňaženku nepotešilo. Jednoduchým riešením sú doplnky k elektronike. Ochranné obaly, špeciálne roztoky na čistenie, mäkučké handričky, ktorými si nepoškriabu displeje, alebo rôzne stojany a nabíjačky… Jednoducho veci, ktoré nikto z nás vyslovene nepotrebuje, ale keď ich máme, je to príjemné uľahčenie života.

 

Tak ako, už máte zopár nápadov na tohtoročné darčeky na Vianoce? Alebo blízkym radšej navrhnete, aby napísali Ježiškovi? Veríme, že ak budú tohtoročné vianočné darčeky darované od srdca, Vianoce budú láskyplné a veselé!

obrázky: pexels com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Dopohody.sk. Snaží sa priniesť zaujímavé informácie najmä pre mladých.