Zábava

Ako sa zabaviť počas karantény

Doma je ponorka, priatelia a spolužiaci sú zalezení vo svojich izbách po celom meste a tebe chýba trochu vzruchu a vzduchu… Zážitky nekončia len preto, že musíme pár týždňov stráviť vovnútri. Už si dvakrát prečítal všetky Potterovky a na disku nemáš film, ktorý by si nevidel? Je čas zapojiť do hry ďalších ľudí (aj inak ako na Messengeri) a tvoriť nové spomienky. Ako žiť naplno aj keď si práve v karanténe?

 

 

Online koncerty

Počúvať obľúbenú hudbu v neopakovateľnej atmosfére – tento zážitok si nenechaj ujsť. Kto z našich rodičov bude môcť svojim vnukom ukazovať storiečka z Instagramu z koncertu počas karantény? Jasné, budeš doma vo svojej izbe a na hlave budeš mať slúchadlá, aj takto teraz vyzerá náš život. Zabudni na FOMO, teraz je doma každý a aj týmto spôsobom sa môžeme spojiť. Na mnohým miestach, ale stále spolu.

 

Online kino, stand-upy a divadelné predstavenia

Čo robiť počas koronakrízy

Možno uvažuješ o hereckej kariére, chceš sa stať spisovateľom či novinárom – jednoducho, literatúra ti nie je ľahostajná. Dobrá správa – mnohé divadlá sa rozhodli zverejniť svoje predstavenia na YouTube, úplne zadarmo.

Činohra a muzikály nie sú nič pre teba? Tak sa zabav pri stand-upoch z celého sveta. Nie je nič lepšie, ako sa schuti zasmiať a odfiltrovať stresujúcu realitu z televíznych novín.

Kino si môžeš užiť so všetkým, čo k tomu patrí. Môžeš sa s kamošmi dohodnúť, že sa pri pozeraní filmu tematicky oblečiete, spravíte si pukance (na internete sú aj voľne stiahnuteľné šablóny na výrobu papierových krabičiek na popcorn) a vhodná atmosféra je hneď na svete. Niektoré spoločnosti to riešia formou pay-per-view, teda platbou za pozretie. Je fajn podporiť podnikateľov, aby mali počas pandémie z čoho žiť, ale ak práve na to nemáš, využi možnosti, ktoré ponúkajú zadarmo.

 

Zoom a seriály, filmy či televízia

Spojiť sa s kamošmi cez Zoom a pozrieť si najnovší diel online seriálu – aj takto môže vyzerať program na piatkový večer. Vieš o tom, že Netflix a HBO sprístupnili niektoré seriály úplne zadarmo aj tým, ktorí nepatria medzi ich predplatiteľov? Takéto výhody sa stávajú iba raz za život, tak ich naplno využi!

Ešte väčšia zábava môže byť pohľad na rôzne reality show, ktoré nie je zábavné sledovať osamote, veď bez vtipných komentárov to nie je ono.

 

A čo tak brigáda?

Pokiaľ máš prístup k internetu a viac ako 18 rokov, môžeš čas trávený doma využiť na vylepšenie svojho konta. Ak navyše tento rok neminieš všetky peniaze na letných festivaloch, v septembri sa bude dýchať o niečo slobodnejšie.

Nájdi svoje silné stránkycudzí jazyk? Doučovanie z matiky? Točenie videí? Väčšina z nás sa v tomto čase utieka k zábave na internete, aby sme zahnali pocit osamelosti a stereotypu. To je skvelá príležitosť pre rozbehnutie online projektov každého druhu.

 

Online hry

Čo robiť v lete doma

Koľkokrát ti mama vravela, aby si už vypol počítač? A práve teraz je čas, kedy sa môžeme s kamošmi dosýta zabaviť pri strieľačkách, arkádach, zahrať si online tenis alebo vyvetrať karosériu obľúbeného auta. Online hry sú závislosťou, ktorá rozhodne zabojuje proti nude.

Pre sólistov hádam ani netreba pripomínať Google Play – na jeden klik v smartfóne môžeš mať pod prstami tisíce arkád, skákačiek, hlavolamov, stratégií…

 

Stolné hry

Hry počas koronakrízy

Ak patríš medzi milovníkov klasických stolných hier (nesúď, na takej chate nie je nič lepšie ako partia starého dobrého žolíka), aj pre teba máme pár tipov na aktivity. Na rozvoj logického myslenia a stratégie odporúčame zahrať si partiu šachu. Môžeš si zahrať populárny Scrabble alebo milovaných Osadníkov z Katanu. Vo všetkých troch prípadoch môžeš vyskúšať aj online verzie týchto hier, ktoré sa dajú hrať s kamarátmi.

Keď chceš vidieť, ako sa tvoji známi zapotia pri kreslení dinosaura alebo prekážkovej dráhy, zahrajte si Skribbl.io – hru, v ktorej všetci hádajú to, čo jeden kreslí. Odporúčame však vytvoriť si súkromnú miestnosť. Aj keď všetci známi spia, svet a rovnako aj ten online svet, stále pulzuje životom. A to za každých okolností!

obrázky:pexels.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Dopohody.sk. Snaží sa priniesť zaujímavé informácie najmä pre mladých.