Zábava

Zábavné aktivity pre mladých na toto leto

Posledné mesiace nás naučili, že život je nepredvídateľný kotol udalostí a nie všetky sú príjemné. Je iba na nás, ako sa k nemu postavíme a či z neho dokážeme vyloviť tie najzábavnejšie aktivity, na ktoré budeme mať veľa pekných spomienok.

 

Máme pre vás preto pripravené tipy na cool aktivity, ktoré môžete vyskúšať (takmer) kdekoľvek, v zahraničí na pláži aj u babky na dvore. A možno sa pri nich naučíte niečo o sebe alebo objavíte svoju novú vášeň. Pripravení?

 

1 Prebuďte svojho vnútorného cirkusanta

Nie, nemáme na mysli pestrofarebné a gýčové oblečenie a zvieratá. Zmeňte sa na artistu, ktorý pracuje so svojím telom. Od gymnastických póz, cez jednoduché cviky s kolesom hula-hop alebo stuhou môžete prejsť až ku chôdzi na slackline – na lane na chodenie. Zavolajte kamošov a zmerajte svoje balančné schopnosti.

 

2 Totálne sa odviažte na tyči

Samozrejme, máme na mysli skákacie pogo tyče. Premenia vás na kengury a jedna rozhodne nebude stačiť. Povedal niekto „preteky v skákaní“? Presne tak, práve táto aktivitka dokáže napumpovať adrenalín do žíl aj bledým milovníkom videohier.

 

3 Eko-dobrovoľníci

Dobrovoľníctvo má zelenú v každej podobe. Vďaka niektorým aktivitám sa môžete dostať aj do odľahlejších krajín napríklad v Afrike alebo v západnej Ázii. Ale tento tip je pre všetkých, nech sú úplne kdekoľvek na svete. Zorganizujte zber odpadkov v lese. Vytvorte workshop, kde sa mladšie deti naučia triediť odpadky. Alebo využite svoje talenty a šírte ekologické myšlienky na sociálnych sieťach pomocou kresieb, článkov, statusov a fotografií. Základom je vytvoriť dobrú partiu a možno sa rozhodnete vysadiť spolu aj les. Všetko je možné, ak tomu venujeme dostatok pozornosti a energie.

 

4 Originálne outfity

Keď letné slniečko zájde za mraky, rozsvieťte ulice originálnymi outfitmi – podporte lokálne značky a dajte všetkým vedieť, akí naozaj ste. V lete máme na sebe málo vrstiev a okrem pokožky môžete poodhaliť aj svoju dušu. Napríklad pomocou zábavnej módy so slovenskou potlačou na Superpotlac.sk. Alebo vezmite staršie kúsky oblečenia, nožnice a farby na textil.

 

5 Pri vode inak ako doteraz

Podľahnite lákavej chladnej vodnej hladine. Namiesto predvádzania tela na uteráku alebo v pohodlnom kresle chytajte bronz priamo na vode. Paddleboarding je to pravé. Vyskúšate svoj balans, vyformujete hlboké brušné svaly a skvelo sa zabavíte. Odvážnejší vyskúšajú na paddleboarde aj niektoré cviky z jogy. Nečudujte sa, ak vás na druhý deň bude bolieť celé telo. A ak máte radšej adrenalínovejší prístup, doprajte si pár hodín surfovania, pokojne aj v slovenských aquaparkoch.

 

6 Zarobte si vlastné peniaze

Vlastné peniaze môžete minúť na čokoľvek, po čom túžite. Zabudnite na klasické letné brigády – plavčík a čašník. Skúste na to ísť rafinovanejšie a možno sa nebudete potrebovať ani pohnúť z domu. Môžete, napríklad, online doučovať cudzie jazyky, starať sa o sociálne siete firiem zameraných na mladých ľudí alebo prepisovať texty. Veľmi populárnou aktivitou je v dnešnej dobe aj stráženie detí alebo venčenie psov – vyberte si ich len v tom prípade, že máte kopec energie a radi sa dlho prechádzate.

 

7 Extra dlhá túra spojená so stanovaním

Dohodnite sa s niekoľkými priateľmi, zbaľte si to najnevyhnutnejšie a vyberte sa do sveta. Môžete si zvoliť počet kilometrov, ktoré chcete prejsť peši alebo na bicykli. Alebo si vyberte dva body na mape, ktoré spojíte svojimi vlastnými nohami. Leto je stvorené na to, aby ste počas neho zažili nejaké dobrodružstvo. A ide pri tom skôr o vášho ducha a o spoločné zážitky s priateľmi, a nie o pečiatky v pase.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Dopohody.sk. Snaží sa priniesť zaujímavé informácie najmä pre mladých.