PR

Vyriešte neporiadok v kozmetike toaletným stolíkom

Toaletný stolík je často snom mnohých dievčat a žien. Tento kus nábytku je praktickým pomocníkom nie len pri líčení, ale aj pri organizovaní kozmetických produktov. Navyše skvelo poslúži, ak je v domácnosti viacero žien.

 

Ako by mal ideálny toaletný stolík vyzerať?

Toaletný alebo kozmetický stolík sa vyznačuje svojou praktickosťou. V ponuke ho najčastejšie nájdete spolu so zrkadlom. Poskytuje veľa možností, ako si spraviť poriadok v kozmetike a urobiť si z raného líčenia rituál. Najlepšie je ho umiestniť v blízkosti okna, aby ste mali dostatok prirodzeného svetla. Navyše sa nemusíte tlačiť a doťahovať sa o kúpeľňu.

Toaletný stolík môže byť malý aj veľký. Vždy by ale mal poskytovať dostatok úložného priestoru a miesta na pohodlné líčenie. Zvyčajne má aspoň dve zásuvky, ale môže mať aj police.

Nutnosťou je zrkadlo, ktoré nielen pomáha pri líčení ale presvetľuje miestnosť. Toaletné stolíky môžu mať zrkadlo napevno alebo výklopné, ktoré zároveň slúži ako úložný priestor. Stolík s výklopným zrkadlom môžete použiť napríklad aj ako pracovný stôl, takže získate dva v jednom.

Úložné priestory by mali byť nielen na kozmetiku, ale ukryť by ste mali aj napríklad vlasové prípravky alebo šperky.

Toaletné stolíky

 

Dôležitý je aj dizajn

Než sa pustíte do výberu toaletného stolíka, mali by ste mať rozmyslené miesto, kam ho umiestnite a priestorové možnosti. Podľa toho potom vyberajte stolík tak, aby zapadol do celkového štýlu vášho interiéru a nevyzeral ako päsť na oko. Nič nepokazíte minimalistickým dizajnom alebo bielou farbou stolíka. Ako krásny dekoračný prvok zase poslúži toaletný stolík v romantickom štýle, no pozor, aby to nebolo priveľa.

Do menších priestorov sa vyhnite použitiu zámockého štýlu, ktorý tu nebude vyzerať dobre a priestor bude ešte zmenšovať. Objemnejšie toaletné stolíky alebo tie z masívu voľte do väčších a vzdušnejších priestorov.

 

Nezabudnite na stoličku

K toaletnému stolíku musíte zvoliť aj vhodnú stoličku. Tá by mala byť čo najviac pohodlná. Dôležitá je tiež výška, ktorá by mala korešpondovať s výškou zrkadla, aby ste sa nemuseli príliš naťahovať alebo krčiť. To nie je dobré pre líčenie ani pre váš chrbát.

Obľúbené sú aj vyššie taburety alebo semišové stoličky. Ak máte jednoduchý biely toaletný stolík, nebojte sa pri stoličke siahnuť po farbách a zvoliť napríklad púdrovú ružovú, sýtu zelenú alebo kráľovsky modrú. Vždy však dbajte na celkový štýl interiéru a aj farby laďte tak, aby spolu pekne hrali a dopĺňali sa.

zdroj: sponzorovaný článok
obrázky: heureka.sk, freepik.com

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na Dopohody.sk