Zaujímavosti

Čo kúpiť na narodeniny teenagerovi / pubertiakovi

Je to jedna z najnáročnejších skupín ľudí, ktorým kupovať darčeky. Aj keď väčšina teenegerov namiesto darčekov ocení peniaze, ktoré minú na to, čo si sami vyberú, je skvelé aspoň občas im dopriať skutočný darček, ktorý sa dá rozbaliť. Nemusíte sa uchýliť iba k darčekovým poukážkam a hotovosti v obálke, vyskúšajte niektorý z našich tipov.

 

 

1. Kryt na mobilný telefón

Zamyslime sa spoločne. S akým predmetom najčastejšie vídate teenegerov vo svojom okolí? Za nás to vyhráva na celej čiare mobilný telefón. Každé narodeniny osláviť novým modelom – tak by možno vyzeral ich najtajnejší sen. Aby váš účet úplne nevykrvácal, môžete investovať do doplnkov, ktoré mobil zároveň ochránia, ako napríklad vtipný kryt na mobil.

 

2. Filmový plagát so zoškrabávacími políčkami

Milovníci filmov si prídu na svoje – plagát so stovkou populárnych filmov, ktoré budú postupne pozerať a zoškrabovať jednotlivé políčka je ako výzva, ktorú môžu splniť v pohodlí domova. Kultové klasiky aj novšie trháky, celkový výber je veľmi pestrý.

 

3. Pohodlná mikina

K tomuto trendu určite prispeli aj dva roky plné opatrení a času stráveného doma. Pohodlné mikiny sa stali najobľúbenejším kúskom v šatníku. Nevoľte iba takú hocijakú, darujte radšej originálnu mikinu s vlastnou potlačou. Vďaka tomu bude darček oveľa osobnejší.

 

4. Malý objektív na smartfón

Inteligentné mobilné telefóny môžeme dnes dopĺňať o špeciálne objektívy, ktoré nám umožnia fotiť lepšie portréty, makro alebo panoramatické zábery. Podporí to ich fotografické hobby.

 

5. Bezdrôtové čokoľvek

Bezdrôtové slúchadlá
Bezdrôtové slúchadlá

Bezdrôtové slúchadlá sú praktické nielen pri športovaní, ale aj v bežnom živote. Teenegeri však ocenia aj bezdrôtové reproduktory, nabíjačky na smartfóny alebo príslušenstvo k počítaču. Čím menej káblov, tým menší chaos v ich izbe a osobných veciach.

 

6. Špeciálny fotoaparát

Fotoaparát Polaroid, ktorý hneď vytlačí fotografiu, pôsobí tak trochu retro a práve tým je medzi mladými ľuďmi zaujímavý. Okrem zaznamenávania spomienok môžu umelecky vyjadriť svoje prežívanie a vyzdobiť si izbu zaujímavými zábermi.

 

7. Minichladnička do izby

Je to drobnosť a pritom vytvorí pocit luxusu ako v značkovom hoteli. Dievčatá si tam môžu odkladať aj kozmetiku alebo chladivé masky na tvár.

 

8. Svietiaca basketbalová lopta

Ide o špeciálnu loptu, ktorá zhasne, keď sa nepoužíva. Hodí sa na večerné hranie basketbalu a môžete ju doplniť o svietiacu obruč na basketbalový kôš.

 

9. Vtipná prikrývka alebo vankúš

Práve v tomto veku je čas na funky dekorácie izby. Napríklad okrúhla prikrývka v tvare pizze, donutu alebo jablkového koláča… Doplnená o vankúš v podobe syra alebo zmrzliny… Už nikdy to neocenia tak veľmi ako práve počas puberty.

 

10. Dron s kamerou

Dron pre teenagera
Dron pre teenagera

Pri tomto darčeku si musíte dať pozor iba na to, aby ste sa dohodli, kto práve bude dron používať. Je to trochu návykové a jednoznačne zábavné.

 

11. Stojan na slúchadlá

V mnohých prípadoch je multifunkčný – napríklad spája odkladací priestor na slúchadlá s nabíjacími stanicami na mobilné telefóny. Pomôžte udržiavať poriadok na stole vášho teenegera aj takýmto nekonvenčným spôsobom.

 

12.  Neoficiálna kuchárska kniha Harryho Pottera

Kultová knižná a filmová séria je spojená s rôznymi doplnkami a špeciálnymi publikáciami. Ak vám tiekli sliny pri pohľade na preplnené rokfortské stoly počas raňajok či plesov, dnes si môžete pripraviť obľúbený Harryho tart aj doma. Nájdete v nej však aj jednoduchšie recepty.

 

13. Vtipné ponožky

Ponožky už dávno nie sú trápnym darčekom alebo praktickým doplnkom, ktorý udrží nohy v teple. Radi ich vystavujeme na obdiv. Mali by vystihovať záujmy obdarovaného, či už v rámci štúdia a obľúbeného predmetu, alebo vo voľnom čase. Čím výraznejšie, tým lepšie.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Dopohody.sk. Snaží sa priniesť zaujímavé informácie najmä pre mladých.