Škola

Ako si vylepšiť školskú skrinku

Skrinka v škole je ako tvoj malý domov mimo domova. Musí byť dokonale zorganizovaná, aby si aj cez krátku prestávku vedela rýchlo nájsť čokoľvek, čo práve potrebuješ.

 

Občas musíš nutne niečo zopnúť spinkou, aby sa ti papiere nepomiešali a nestratili, inokedy si neporadíš bez dezinfekčnej vreckovky alebo náhradného pera. Pozrime sa spoločne, ako sa dá skrinka využiť na sto percent.

 

Čo by v školskej skrinke nemalo chýbať

  • Rozvrh hodín – praktický pomocník, ktorý by nemal chýbať v žiadnej skrinke. Podľa neho budeš vedieť, ktoré knihy môžeš nechať v škole a na čom treba popracovať do zajtra.
  • Nalepovacie zrkadlo – zrkadlo si dnes môžeš kúpiť aj vo forme fólie, ktorú iba nalepíš na dvierka skrinky. Nemusí byť veľké, postačí 10×10 cm na krátku kontrolu po desiate a po obede – odľahčíš si tak kozmetickú taštičku.
  • Náhradné perá a zápisník – keď sa dostaneš na koniec zošita, alebo zlyhá všetko, čo máš v peračníku, v skrinke by si mala mať náhradné perá a zápisník, kam vojde všetko, čo treba.
  • Lepiace papieriky a zošívačka – na rýchle usporiadanie dokumentov a napísanie poznámok, na čo nemôžeš zabudnúť.
  • Druhá polička – viac miesta získaš vďaka kovovej poličke, ktorá sa uchytí o poličku v skrinke a visí pod ňou.

Školská skrinka

 

  • Knihy a zošity – ak máš v skrinke zošity a knihy, vždy ich ukladaj tak, aby stáli. Ak ležia na sebe, musíš ich stále dvíhať, aby si sa dostala k tým, ktoré sú dole. Keď stoja, obaľ ich a na obal nalep výrazné nápisy, o ktorý predmet ide. Takto ich rýchlo vytiahneš, keď ich budeš potrebovať.
  • Mentolky – vo väčšine škôl sa nesmú žuť žuvačky, preto sa zásob mentolkami. Hodia sa po každom jedle.
  • Kozmetická taštička – mala by obsahovať papierové vreckovky, gumičku do vlasov, sponky do vlasov, tampóny, vlhčené obrúsky, deodorant (oceníš ho po telocviku) a kozmetiku, ktorú používaš a nie je v tvojej škole zakázaná. V kozmetickej taštičke majú miesto aj lieky, ak nejaké užívaš pravidelne.
  • Oblečenie na telocvik.
  • Nástenka snov – udržať si motiváciu počas celého roka nie je jednoduché. Preto ti odporúčame vyzdobiť si skrinku tak, aby ti pripomínala, čo je pre teba najdôležitejšie. Ideálne sú na to fotografie a citáty nalepené zvnútra na dvierkach – nezaberú veľa miesta a pripomenú ti, na čom pracuješ. Zopár fotiek s kamošmi je fajn, ale príliš mnoho študentov vníma školu iba ako povinnosť, ktorú si musia splniť.

Zamysli sa nad svojimi cieľmi. Chceš skúsiť život v zahraničí? Nalep si do skrinky fotky miest, ktoré chceš navštíviť, motivujú ťa venovať viac času štúdiu jazyka. Je tvoj cieľ zverolekárstvo? Pripomeň si ho každý deň vhodnými obrázkami a viac zaber na biológii a chémii. Nemusíš vynikať vo všetkom, ale sama si vyber, čo je pre teba dôležité.

obrázky: pexels.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Dopohody.sk. Snaží sa priniesť zaujímavé informácie najmä pre mladých.